1 Eylül 2013 Pazar

24 Aylık çocugum neler yapar oldu?


  • Son 2 aydır bıcır bıcır konusuyor. 'Anne nereye didiyos?' 'Bunun icinde ne var?' 'Al o zaman' gibi ve 'çünkü, biraz, galiba' kelimelerini kullandigi cümleleri var, Engin'le bu aralar en sasırdıgımız ve keyif aldıgımız sey onun cümleleri.
  • Artık gece de bez takmıyor, yani gece-gündüz free style! :) Ancaaak Eger yatmadan önce su icmisse ve gece tuvalet icin kaldırmamıssak ortalıgı sular seller götürüyor...
  • Ben ise baslayacagım icin o da krese baslayacak, ancak benden ayrılmak istemiyor. Zor bir süreç onun icin, benim ise en iyi basardigim seylerden biri ayriliklar olsa gerek. Elimde degil, eger mantigim o seyin dogru oldugunu soyluyorsa cok gaddar olabiliyorum. Tek endisem minicik bir cocugun psikoloji bozulmasin, yoksa biraz ayri vakit gecirmek, bu kisi evde kapanmak yerine sosyal bir cevrede gecirmesi hem ona hem bana iyi gelecek...
  • Yemek yemesi hala problem, artik pes ettim sebzede israr etmiyorum. Hic hic hiiccc yemek istemiyor cunku. Kahvaltida yumurta, peynir, tereyagi, bal, pekmez, ekmek yiyor. Sonra tum gun sut, meyve, yogurt, makarna, pilav ve bazen kofte ile geciyor...
  • Hala TV izletmiyoruz, o da izlemek istemiyor zaten. Pepe'yi biliyor, bazen onu acmamizi istiyor bilgisayardan, 10 dk kadar izleyip sikiliyor.
  • Cikolata da yemedi hala hic, seker de. Denk gelirse Kek, kurabiye ve tatli yiyor ama onu kisitlamiyoruz hic. 
  • Legolarla oynamaya basladi, resim cizmek -yani kagidi karalamak- en sevdigi aktivite. Konsantrasyonunu max. 10 dk topluyor bir seyle oynarken.
  • Gecen haftalarda babasiyla makarna yaparken elektrikli ocaga parmaklarini yapistirdi, 2. derece yanik oldu 3 parmaginda. Gecti gitti, Allah beterinden korusun.


4 yorum:

bahar006 dedi ki...

Allah nazarlardan saklasın, maaşallah yavrunuza:)

PEMBEMAVİ ❤ dedi ki...

Maşallah ne kadar güzel yüzü var :) Çok tatlıı !!
Bu arada televizyon seyrettirmemek çok mantıklı sadece çizgifilm seyretmesi çocugun normal olanı :) sevgiler..

Moda(e)rator~ Moda olan Herşey Kontrol Altında dedi ki...

maşallah diye diye okudum sonuncusunu da da içim cız ederek:( Efe Paşa bildiğin delikanlı oldu artık. yeni sezonda sizde ayrılık biz de birleşme. sana bahsettiğim mevzuyu bu hafta gerçekleştiriyorum şans dile:)

parıldayan çiçek dedi ki...

Çok tatlı oğlunuz var.Büyümüş .Benim torun 16.5 aylık .Darısı başımıza.