3 Eylül 2015 Perşembe

Kedi Tombiş

4 yıl önce, Ramazan Bayramı'nın Son günü, beklenenden 5 hafta önce bir yaz gecesi oğlum dünyaya geldi.
O günün sabahı herkes beni arayıp doğum günümü tebrik ediyordu, geç saatte arayıp 'iyi ki dogdun' diyen arkadaşıma da 'Sağol Özge, ben de şimdi doğurmak üzereyim' diyişm dün gibi... :)
4 yıldır Efe benim doğum günümü, doğal olarak sahiplenmisti. Yillardir Mickey'li pasta, Şimşek Mcqueen'li tabak derken, bu senenin tema'si 'Seda' oldu :)
Efe ile aksamlarimizi farklı mekanlarda geçirdik ve gece 10 gibi onu bıraktığımız yerden aldık, evin yolunu tutmuşken Bayramoglu'nun ıssız,  karanlık caddelerinde arabanın farı küçük, ürkek iki gözü aydınlatti.
Engin'e 'Yolun ortasında fare var dikkat et' dedim.(bknz. Gönüllü yol Gps'i Seda) Sağından geçerken gördük ki, yavru kediymiş!
Geri döndük hemen, kenara kaçmayı bile bilmiyor, dikkatsiz bir şöförün kurbanı olabilirdi.

Alalım bizim siteye götürelim dedik, en azından araba tehlikesi yok. Hemen bir kaba su ve süt koyduk. O gece dışarıda yattı. Sabah işe giderken bir baktık hala kapimizin önünde. Ben kediye elimi uzatıp sevemem bu arada, özel bir düşkünlüğüm olmamakla beraber uzaktan severim ama hayvanları.
Neyse, akşam oldu eve geldik, kedi hala kapimizin önünde. Ben de bebek kedi maması almıştım görürsem veririm diye. Bir güzel yedi. Engin onu veterinere götürdü. 20 günlukmüş, sokağa salmamamizi önermiş veteriner. Hoopp o akşam -yani dün- eve terfi etti yavru kedicik.
Ben adı 'Şanslı' olsun dedim, Efe 'Tombiş' olsun dedi ve şu an sıska olsa da semirmesi temennisiyle kedimizin adını Tombiş koyduk.
Sanıyoruz erkek, veterinere sormayı unutmuşuz. Çok uslu bir tekir, tek istediği ilgi ve sevgi. Annesi yok ama biz varız. Bu doğumgünümde de bir canlıya sahip çıkmak varmış kaderimde,  şansımda  demekki. Aramıza hoşgeldin Tombiş :)


4 yorum:

BEN dedi ki...

Tombiş size şans, bereket, mutluluk getirsin

Aşısını, bakımını iyi yaparsanız hiç bir zararı yokhatta faydası var

Oynarken elinizi ısırmaya alıştırmayın, şimdi dişleri minik ama büyüyecek ve. O alışkanlıkla elinizi ısırarak oynarsa canınız yanabilir

Kolay gelsin kedili hayat zordur ama çooooooook zevklidir.

şenay izne ayrildi dedi ki...

allahım, ilk fotooooo.

Bayansilvia dedi ki...

Ve ikincisiiiii

şenay izne ayrildi dedi ki...

heheee, bayılazaaaam beğenmekten.