2 Haziran 2010 Çarşamba

Ayşe Tatile çıkmak üzere


Parolayı aldınız arkadaşlar. Bu haftasonu benim Güneylere inme harekatım başlıyor.
Çeşme'ydi , Marmaris'ti derken soluğu Rodos'ta alalım diyoruz.
Umarım Yunanistan'la aramızdaki şu vize işi , Türkler elini kolunu sallaya sallaya Yunan Adalar'ına girebilir kararıyla sonlanmıştır. Yoksa hayallerim suya düşecek.

Şimdi tatile çıkmanın en keyifli olduğu anlardan birindeyim. "Haftanın Cuma gününü yaşama" hissiyatı bir nevi.
Valiz hazırlama , eş-dostla vedalaşma (nesine vedalaşıyorsam , 2 hafta sonra burdayım :)) , etrafa gülücükler saçarak isyerinde çalışma evrelerinden geçiyorum.

Vereceğim en kritik karar ise yanıma alacağım kitaplar. Engin'in işi kolay bu sefer , Grangé'ın yeni kitabı "Ölü Ruhlar Ormanı" raflarda yerini buldu.Bayıla bayıla okuyacaktır sevgili eşim ne güzel.
Ben ise 2 haftada kaç kitap bitirebilirim , boşuna ağırlık olmasa mı , okuyacağım kadarını taşiyim endişeleriyle birlikte, bisürü kitap almak istiyorum yanıma.
Şimdiki tercihlerim şunlar :

Blogdaşım Çavlan'ın çevirisi olduğundan özel tercihim 'Winkie'.
80 yaşındaki bir oyuncak ayı'nın hikayesi imiş konusunu da . Bunu bilmek bile okuma iştahını açıyor insanın .

Banu'nun önerisi Salinger ve Orhan Kemal kitaplarından birini alsam diye düşünüyorum ama deniz-kum-güneş üçlüsüne daha eğlenceli ve kolay okunan bir şeyler tercih edesim geliyor.
Banu'nun dergideki kitap yorumları için BURAYA  tıklayabilirsiniz.

Yemeklik alışveriş yapar gibi durmadan kitap alan ve hepsini de okuyan Funda'mın tatil kitabı önerisi  'Açlık oyunları' , Bero da bu kitabı tavsiye etmişti daha önce. Bir solukta okunuyormuş.


Bir başka blogger Pucca'nın yeni kitabı çıktı "Küçük aptalın büyük dünyası" onu okumak da keyifli olur diye düşünüyorumAlper Canıgüz kitaplarını bitirmeseydim de tatile saklasaydım keşke ! :) Ben ve dadaşlarımın dört gözle yeni kitabını beklediğimizi söylememe gerek var mı bilmiyorum ?

11 yorum:

ceren dedi ki...

ben genelde 4 kitap alırım yanıma 3'ü bitmiş dönerim, 1 yedektir hep:) açlık oyunları 1-2'yi tavsiye ederim çok kısa zamanda okunabilir. bi de alper canıgüz diyince murat menteş geldi aklımai o da iyi gider.

Disavurum dedi ki...

.Murat Menteş'i de ekliyorum listeme teşekkürler Ceren.

Bero dedi ki...

Sedoşkam, iyi tatiller size.
Bu arada Rodos'da 10 gün kalmıştık, çok da güzeldi. Önerilerde bulunmak isterim eğer araştırmadıysan.
5 sene önce gittik, 5 yıldır yine gitmek istiyoruz ama fırsat olmadı henüz, umarım yakında olur :)

disavurum dedi ki...

Bero'm eğer vize istenmiyorsa gideceğiz.Sana mail atayım o zaman gidisimiz kesinlesirse , onerı harıka olur.Her giden cok beğenmiş ,her zamanki gibi merak içindeyim:)

özgün dedi ki...

2 günlük gidersen vize istemiyorlar diye biliyorum annemlerin yazlıktan midilli adasına böyle vapurlar kalkıyor.
iyi tatiller canım sana daha güneylere inersen bekleriz :)

disavurum dedi ki...

Haber veririm Özgüncüm sizin oralara gelirsem , teşekkürler ...

bahar ece dedi ki...

Sedoşum, "Açlık Oyunları"nın ilk 2 kitabını(3. maalesef 2011'de cıkacak), 3'er gunde bitirmiştim, cok cok guzel. Hatta filmi cekilecek, heyecanla bekliyoruz. Bu arada sen yazınca Winkie de çok ilgimi çekti, onu da okumak isterim, ya da tatil donusu sen bana verirsin :)
Bir de Ahmet Umit'in yeni kitabı çıkmış, "İstanbul Hatırası".. Ben buralarda İstanbul'a hasret, sen tatilde... okunabilir?
Simdiden iyi yolculuklarrr

Dışavurum dedi ki...

Baharım Winkie'nin Türkçesi henüz piyasada yok , İnkilap Kitabevi'nde baktım dün. Herhalde 15 günü bulur gelmesi.
Ahmet Ümit de olabilir evet ,teşekkürler, öpüyorum seni güzellik :)

Burcu dedi ki...

iyi tatiller seda :))

loan lending plc dedi ki...

i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi degilim, is için kisisel bir kredi gerekiyor? Bu e posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )

loan lending plc dedi ki...

i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi degilim, is için kisisel bir kredi gerekiyor? Bu e posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )