9 Haziran 2010 Çarşamba

Dahi piyanist Lang Lang İstanbul'da!New York Times'ın "klasik müzik gezegeninin en ateşli sanatçısı" olarak ilan ettiği Lang Lang, Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde, 10 Haziran Perşembe akşamı Festival seyircisiyle buluşuyor!
Time dergisinin her yıl seçtiği "Dünyanın En Etkili 100 İnsanı" listesinde yer alan sanatçı, ülkesi Çin'de 40 milyon çocuğu piyano öğrenmeye teşvik ederek "Lang Lang etkisi" olarak adlandırılan duruma imza attı.
2008'de 5 milyar kişinin canlı izlediği 29. Pekin Olimpiyatları'nın açılış seremonisinde, Münih Dünya Futbol Şampiyonası açılış ve kapanışında ve Barack Obama'nın ödül aldığı 2009 Nobel Töreni'nde olağanüstü bir performans sergileyen Lang Lang, klasik müziği geniş seyirci kitlelerine ulaştırmayı başarıyor.
Dünyanın bütün büyük şehirlerinde biletleri günler öncesinden tükenen konserler veren Lang Lang, Varşova'da verdiği konserle Chopin'in 200. yılı kutlamalarını tüm dünyada resmen başlattı. Şimdiden efsane olan Lang Lang'ın BİFO ile vereceği konser, Festival'in kaçırılmazlarından!
LANG LANG & BİFO
"Şakir Eczacıbaşı'nın Anısına"
Haliç Kongre Merkezi, Sütlüce
10 Haziran, Perşembe 20.00
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
Lang Lang piyano
Gürer Aykal şef
Robert Schumann 4. Senfoni, Re minör Op. 120
Frédéric Chopin 1. Piyano Konçertosu, Mi minör, Op. 11
Ara dahil 90' sürer.

2 yorum:

Bero dedi ki...

Çekik bir piyanist :)

nesobaby dedi ki...

Sedoş tatilden bile blogluyorsun ya tebrik ettim arkadaşım seni :)