28 Kasım 2010 Pazar

Hoşuma giden portmantolar / İKEA

1 ay sonra yeni bir eve taşınmış olacağız.
Şu an merkez sayılan bir yerden, taaa şehrin arabasız ulaşılamayacak uzak bir bölgesine gidiyoruz. Umarım verdiğimiz karardan pişman olmayız. Tekrar tekrar taşınacak gücü kendimde bulamıyorum çünkü.

İşim gereği projelendirme olayının hastasıyım :) Eşim 'bir sakin ol Seda'  tandansında tepkiler verse de, elimde değil şimdiden
bir kağıda yapmamız gerekenler, vakitleri, fiyatları yazıldı bile. Bir de başlangıç-bitişler birbirini etkiliyor (boya'dan sonra, temizlik işi ayarlanacak gibi) aksilik olmaması için dua ediyorum bir yandan.

Neyse, her ne kadar kış ortasında bir çılgınlık yapıyor olsak da, telaşımın pek de tatlı olduğunu belirteyim. İyi anlaştığım yakın bir kaç kız arkadaşım ev yerleştirme sırasında yanımda olacaklar, bu kısmını düşünmek de o gün yaşayacağım acıyı hafifletiyor :)

Alınacaklar listemde portmanto var, bu isme yıllarca FORTMANTO dediğimi de belirtmeden edemeyeceğim. Bilseniz nasıl zor geliyor şu an inanmadığım bir ismi telaffuz etmek, Portmantoymuş, hıh!

Bir kaç model beğendim, sanırım sondakini alacağım.
Eeee ne demişler, İKEA evimizin her şeyi ! :)İkea'da gezerken gördüğüm bu sofra, kırmızı masa örtüsüyle bana yılbaşı gecesi evde yenecek güzel bir yemeği çağrıştırdı.

Bu ev ise, sıcak ve içten döşenmiş değil mi?

Bu arada baktığım dekorasyon blogunun haddi yok, ne kadar zevkliymiş yahu almayacak olsam da bakmak. Bir dekorasyon dergisine üye mi olsam diye düşünmedim değil...Görseller : www.mimiandmegblog.com

Görsel : http://mackenziehoran.blogspot.com


8 yorum:

Sanat Notları dedi ki...

Kolay gelsin arkadaşım:) ama bunlar çok zevkli yorgunluklardır çünkü heyecanlı, yeni başlıngıçlarla dolu. Yeni eviniz size bol neşe ve şans getirsin.
Not: ama o fortmanto değilmiydi yaaa:)))

Imge dedi ki...

Seda süpeeerr!! Çok heyecanlı! :) Yaklaşık iki ay önce aynı duyguları yaşadığım için şu anki durumunu tahmin edebiliyorum. Sürecin tadını çıkar. Panik yok! Her şey tıkır tıkır gider merak etme.. Gıcır evinde yorgunluk kahvesi sefası yapacağın anı düşün sadece..:)

Yardım edebileceğim bir şey olursa ben hep buradayım. Size kolay gelsin ve şimdiden hayırlı olsun yeni eviniz.

Sevgiler.

Dışavurum dedi ki...

Sinemciğim çok teşekkürler, toplantılarımıza yeni bir adres ekleniyor ;)

İmgee, en yakınlarda taşınan bir insan olarak sana danışmam hayrıma olacaktır :) Aklıma bir şey takıldığında yada usta vs. ismi gerektiğinde mailden ulaşacağım, çok teşekkürler.

Aslısın dedi ki...

insanı tüketim manyaa yapar bunlar yahu.
O beyaz kitaplık ne güzeldir öyle, valla içim gitti.

Bero dedi ki...

Sedoş, yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun şimdiden canım. Site hayatı güzel diyorlar, eminim çok seveceksin. Biz de taşınsak iyi olur öyle bir yere, ama ben çok üşeniyorum bir de emin olamıyorum.
Portmanto'nun açılımını yapayım nacizane.
Fransızca'dan geliyor.
Porte: Taşıyıcı
Manteau: Manto
Yani manto taşıyıcısı demek. Komik di mi :)

nesobaby dedi ki...

:))) Beroooo, parlez-vous français? diyesim geldi heheheh :D

yalnız Sedoş koptum fortmantoya :D
bir de ferforjeye perporje derler :) o da fr kökenlidir :)

aksilik olmazsa yardıma gelcez kuzum ;) haydi hayırlısı bakalım

cido dedi ki...

canımmm Portmanto seçimin cok guzel..ev taşımakta cok guzel duygu dur sanırım yeni başlayan hayat gibi :) :)
yeni eviniz size cocuk cıvıltısı getirsin inşallah :)

Dışavurum dedi ki...

Fransızcam yok ki 2 satır da ben yazayım şuraya bi şeyler :) Eskiden Fransız kültür'ün reklamı vardı, Fransızca bilmediğinizi mi sanıyorsunuz diye soruyorlardı pano'da ve sonra Türkçe'ye yerleşmiş Fransızca kelimeleri sıralamışlardı.
Portmanto'nun Fr.'den gelmesine şaşırmadım bu sebeple.
Sağolun Bero ve Neso.
Bir de Fransızca bilen arkadaşlarımın PEJO'ya PÖJOU demelerinin hastasıyım. :)

Çido'cum amin mi desem ne desem? :) Hayırlısı olsun inşallah, güzel düşüncen için çok teşekkürler.